Döntőbe került csapatok

Emlékeztetőül: 7-8., 9-12., eü. ELŐdöntő/DÖNTŐ követelményei (2022)>>

MÁJUS 27. DÖNTŐ IDŐBEOSZTÁS

8:00 Lárifári (Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium)
8:30 Csak jusson eszünkbe (Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium)
9:00 ELLÁTOM A BAJOD 2.0 (Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Zalaegerszeg)
9:30 Hétköznapi hősök (Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Zalaegerszeg)
10:00 Balmazrefi7.o (Balmazújvárosi Református Általános Iskola)
10:30 VPGimn (Bszc Veres Péter Gimnázium, Technikum és Szakképző, Balmazújváros)
11:00 Az egészségügyi szakemberek (Tóth Árpád Gimnázium, Debrecen)
11:30 Artériák (ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely)
12:00 AORTÁK (ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombethely)
12:30 Győrfi Pál tanoncai (Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Budapest)
13:00 Ragtapasztalat (Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Budapest)

13:30 #HASHTAG (Templomdombi Általános Iskola Szentendre)
14:00 Mérai életmentők (Tarnamérai Általános Iskola)
14:30 Első szegények (Molnár Ferenc Magyar- Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola)
15:00 Asthma, azt meg holnap is (Németh Kálmán Általános Iskola, Fót)
15:30 FISRTmAIDen (Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium)
16:00 Stabil-oldal (Szent-Györgyi Albert Egészségügyi Technikum és Szakképző Iskola, Szombathely)
16:30 HentesKJ (Semmelweis Egyetem Raoul Wallenberg Többcélú Szakképző Intézménye, Budapest)
17:00 Dr. SZESZIk (PTE SZESZI, Pécs)
17:30 Defibrilliánsok (Premontrei Szakgimnázium, Technikum és Kollégium, Keszthely)

MÁJUS 28.

15:00 Az egészségügyi szakemberek (Tóth Árpád Gimnázium, Debrecen)

ELŐdöntő EREDMÉNYE:

7-8. osztályos kategória

97/84 Lárifári (Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium)
97/80 #HASHTAG (Templomdombi Általános Iskola Szentendre)
97/78 ELLÁTOM A BAJOD 2.0 (Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Zalaegerszeg)
97/55 Balmazrefi7.o (Balmazújvárosi Református Általános Iskola)
97/49 Az egészségügyi szakemberek (Tóth Árpád Gimnázium, Debrecen)

7-8. REF osztályos kategória

97/88 Mérai életmentők (Tarnamérai Általános Iskola)
97/85 Artériák (ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely)
97/80 Első szegények (Molnár Ferenc Magyar- Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola)
97/67 Győrfi Pál tanoncai (Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Budapest)
97/58 Asthma, azt meg holnap is (Németh Kálmán Általános Iskola, Fót)

9-12. osztályos kategória

97/92 Csak jusson eszünkbe (Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium)
97/77 Hétköznapi hősök (Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Zalaegerszeg)
97/62 VPGimn (Bszc Veres Péter Gimnázium, Technikum és Szakképző, Balmazújváros)
97/62 FISRTmAIDen (Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium)
97/60 Stabil-oldal (Szent-Györgyi Albert Egészségügyi Technikum és Szakképző Iskola, Szombathely)

9-12. REF osztályos kategória

97/86 AORTÁK (ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombethely)
97/74 HentesKJ (Semmelweis Egyetem Raoul Wallenberg Többcélú Szakképző Intézménye, Budapest)
97/71 Dr. SZESZIk (PTE SZESZI, Pécs)
97/71 Ragtapasztalat (Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Budapest)
97/71 Defibrilliánsok (Premontrei Szakgimnázium, Technikum és Kollégium, Keszthely)

Az online eredményhirdetést (június 1.) követően minden csapat e-mailben (info@iskolaiversenyek.hu) kérheti az elődöntőn/döntőn készült értékelőlapot és filmfelvételt.

Az ELŐdöntő leggyakoribb hibái (szituációnként 3-3)

Égési sérülés: rákérdezés további sérülésre, tájékoztatás a betegvizsgálat lépéseiről, rákérdezés a sokk jeleire

Magasból esett: felszólítani, hogy ne mozogjon, fej-nyak rögzítése, HAINES technika könyök a talajon

Fejsérült veszélyzónában: kimentés technikája, tájékoztatás a betegvizsgálat lépéseiről, állapotromlás/javulás kérdések